SYSTEM RFID – SYSTEM RADIOWEJ IDENTYFIKACJI

Skrót RFID  (z jęz.ang.) Radio-Frequency Identification

RFID to nowoczesny rodzaj technologii polegający na wykorzystywaniu fal radiowych do odczytywania informacji zawartych na etykiecie RFID, zwanej tez chipem, za pomocą czytnika w celu jej identyfikacji. Zastosowana technologia umożliwia odczytanie informacji z kilkudziesięciu cm odległości od anteny tego czytnika. Wysoko rozwinięty system umożliwia odczytanie jednocześnie kilkunastu chipów w polu odczytu w tym samym czasie.

System bezdotykowej identyfikacji odzieży roboczej

W celu zastosowania technologii RFID odzież robocza musi być wyposażona w chipy RFID. Dotyczy to każdej pojedynczej sztuki odzieży. Zamocowane chipy umożliwiają przekaz i odczyt informacji (za pomocą systemu anten) w czasie przemieszczania się odzieży brudnej do pralni i wydawania Klientowi odzieży już czystej do użytkowania.

Dodatkowo czynności te zapisywane są przez system elektroniczny, do którego w trybie online posiada dostęp zarówno pralnia jak i Klient, korzystając ze specjalnego systemu komputerowego.

Korzyści dla Klientów wynikające z zastosowania technologii RFID

  • Zapisywanie ilości cykli prania z uwzględnieniem każdej sztuki odzieży

  • Skrupulatna ewidencja ilości odzieży i całego asortymentu

  • Oszczędności wynikające z zatrudnienia mniejszej ilości osób w magazynie z odzieżą

  • Zdecydowanie zmniejszenie źródeł przekazywania patogenów chorobotwórczych wśród pracowników magazynu odzieży brudnej

Rodzaje wymagań, które spełniają etykiety RFID (chipy)

  • Zgodność z normą ISO 15693;

  • Wytrzymałość na min. 200 cykli: prania, maglowania, prasowania, suszenia;

  • Gwarancja całkowitego bezpieczeństwa użytkowania dla ludzi  np. z (rozrusznikiem serca) oraz sprzętu elektronicznego (np. defibrylatory) itp.;

  • Działają w paśmie HF zgodnie z normą ISO 18000-3 /technologia informacyjna identyfikująca radiowa RFIB dla zarządzania towarem część 3: Parametry dla bezprzewodowej komunikacji radiowej przy 13,56 MHz;